آخرین خبرها
رییس هیات مدیره بنیاد برکت:

ایجاد ۶۵ هزار طرح اشتغال‌ در مناطق محروم از ابتدای ۱۴۰۱

رییس هیات مدیره بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از ایجاد ۶۵ هزار طرح اشتغال‌ در مناطق محروم از ابتدای سال خبر داد.
اشتراک گذاری
16 بهمن 1401
نویسنده : فاطمه خانزاده
منبع : ریزخبر
کد مطلب : 5895

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی ریزخبر؛ محمود عسکری آزاد با اعلام این خبر گفت: از ابتدای سال جاری ۶۵ هزار طرح اشتغال‌زایی در مناطق محروم و کم‌برخوردار کشور توسط بنیاد برکت به بهره‌برداری رسیده است و همین تعداد طرح نیز در نوبت دریافت تسهیلات تا پایان امسال قرار دارند.

رییس هیات مدیره بنیاد برکت خاطرنشان کرد: راه‌اندازی این ۶۵ هزار طرح اشتغال‌ اجتماع‌محور باعث ایجاد فرصت‌های کسب و کار برای ۱۹۵ هزار نفر از ساکنان مناطق محروم و روستایی کشور به شکل مستقیم و غیرمستقیم شده است.

وی با تاکید بر شکل‌گیری بنیاد برکت با هدف محرومیت‌زدایی در مناطق محروم و روستایی کشور گفت: بر این اساس، یک مسیر بر مبنای خواست، اراده، مشارکت و همکاری مردم طرحی شده که راهی جدید در نظام مدیریتی کشور است.

عسکری آزاد تصریح کرد: راهبرد بنیاد برکت توانمندسازی و قدرت دادن به انسان‌هایی است که قدرتمند هستند، اما زمینه شکوفایی برای آن‌ها وجود نداشته است.

رییس هیات مدیره بنیاد برکت با اشاره به حضور و فعالیت این بنیاد در ۱۴ هزار روستای کشور، اظهارکرد: فعالیت در این تعداد روستا و تمامی شهرستان‌ها و استان‌های کشور در حالی است که بنیاد برکت حتی یک کارمند استخدامی در استان‌ها ندارد و هیچ ساختار و تشکیلاتی را راه‌اندازی نکرده است.

وی افزود: همکاران بنیاد برکت در سطح کشور از خود مردم هستند و برای مردم کار می‌کنند. بر اساس این رویکرد، ظرف ۵ سال اخیر ۲۶۰ هزار طرح اشتغال با ظرفیت‌ ۷۸۰ هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم در کشور ایجاد شده است.

عسکری آزاد با اشاره به راه‌اندازی گروه‌های توسعه‌ای در روستاها بیان کرد: گروه‌های توسعه‌ای مشتمل بر فرمانداران، دهیاران، اعضای شورای روستا و معتمدان محلی شکل گرفته است و در حال حاضر بیش از ۶۰ هزار نفر از معتمدان محلی عضو کمیته‌هایی هستند که به بنیاد برکت کمک می‌کنند.

به گفته رییس هیات مدیره بنیاد برکت، در حال حاضر ۹۵۰ مجری و تسهیل‌گر این بنیاد در مناطق محروم و روستایی کشور در حال فعالیت هستند.

وی ادامه داد: بنیاد برکت با ۱۷ سازمان، موسسه و نهاد همکاری مشترک دارد و بیش از ۲۶۰ میلیارد تومان از اعتبارات لازم برای پروژه‌های اشتغال و عمرانی و زیربنایی توسط خود مردم تامین شده است.

بر اساس گزارش روابط عمومی بنیاد برکت، عسکری آزاد از توجه ویژه بنیاد برکت به اقشار ویژه و آسیب‌پذیر اجتماعی خبر داد و گفت: ۲۲ هزار طرح اشتغال برکت برای افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور عملیاتی شده است.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

تجلیل از فعالان عرصه احسان و نیکوکاری در ایلام
با حضور مسئولان استانی صورت گرفت؛

تجلیل از فعالان عرصه احسان و نیکوکاری در ایلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *