آخرین خبرها
سخنگوی طرح ملی امداد و نجات نوروزی جمیت هلال احمر:

انجام بیش از ۲۷۰۰ عملیات نوروزی از سوی هلال احمر تا ۷ فروردین

سخنگوی طرح ملی امداد و نجات نوروزی جمیت هلال احمر در تشریح اقدامات انجام شده از سوی جمعیت هلال احمر در نوروز ۱۴۰۲ از انجام بیش از ۲۷۰۰ ماموریت از سوی امدادگران و اعضای این جمعیت خبر داد.
اشتراک گذاری
09 فروردین 1402
نویسنده : محمد راستگردانی
منبع : ریزخبر
کد مطلب : 6269

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی ریزخبر؛ وحید سلیمی، با بیان اینکه طرح ملی امداد و نجات نوروز ۱۴۰۲ از سوی جمعیت هلال احمر از از  ٢۴ اسفند ١۴٠١ آغاز شده است، گفت: تا روز هفتم  فروردین ماه ۱۴۰۲ در مجموع ۲۷۵۵ عملیات از سوی بخش‌های مختلف هلال احمر انجام شده که ۱۳۱۲ مورد آن حوادث جاده‌ای بوده است.

وی با بیان اینکه ۱۱۰ مورد از ماموریت‌های انجام شده نیز مربوط به حوادث جوی بوده است، گفت: ۸۹ مورد مربوط به حوادث کوهستان و ۲۳ مورد نیز مربوط به محیط‌های آبی بود.

سخنگوی طرح ملی امداد و نجات نوروزی جمیت هلال احمر با بیان اینکه در مجموع این ماموریت‌ها به ۴۲۱۱ نفر امدادرسانی شده است، گفت: ۳۰۲۱ نفر نیز اسکان اضطراری داده شده و ۱۰۹۳ نفر هم به مراکز درمانی منتقل شدند. همچنین ۱۶۸ نفر از حادثه دیدگاه به مناطق امن انتقال داده شده و ۲۵۳ مورد نیزعملیات نجات فنی در این مدت انجام شده است.

سلیمی با بیان اینکه ۳۰۱ مورد عملیات رهاسازی مصدوم در سوانح جاده ای انجام شده است، گفت: همچنین پایگاه‌های هلال احمر در سراسر کشور اقدام به ارائه خدمات دیگری نیز کردند که در این میان ۱۷ هزار و ۵۷۳ مورد تست قند و فشارخون انجام شده است.

وی درباره استان‌های دارای بیشترین عملیات امداد و نجات در طرح نوروزی ۱۴۰۲ جمعیت هلال احمر نیز گفت: استان مازندران با ١۴٩ مورد، اصفهان با ١٣٩ مورد و فارس با ١٣١ مورد دارای بیشترین عملیات انجام شده از زمان اجرای طرح تا روز گذشته بودند.

به گفته سخنگوی طرح ملی امداد و نجات نوروزی جمیت هلال احمر اجرای این طرح تا ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۲ ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *