آخرین خبرها
در راستای بررسی آسیب های اجتماعی صورت گرفت؛

بازدید ۵ ساعته دکتر مخبر از قرارگاه تحول و توانمندسازی محلات

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: حضور و نقش آفرینی زنان می‌تواند عاملی شتاب‌دهنده در پیشبرد برنامه‌ها باشد و لازم است در زمینه تحول‌آفرینی در محلات نیز زمینه فعال شدن زنان را به‌عنوان یک اولویت مهیا کنیم.
اشتراک گذاری
29 بهمن 1401
نویسنده : محمد راستگردانی
منبع : ریزخبر
کد مطلب : 5974

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی ریزخبر؛ دکتر محمد مخبر در برنامه‌ای ۵ ساعته از قرارگاه تحول و توانمندسازی محلات دیدن کرد و ضمن حضور در محله هرندی و همچنین بازدید میدانی یکی از سکونت‌گاه‌های حاشیه‌ای تهران، در جریان آخرین اقدامات صورت گرفته در راستای بهبود و ساماندهی وضعیت محلات محروم و کمتر برخوردار قرار گرفت.

معاون اول رئیس‌جمهور در جریان این بازدید و در جلسه ای با مسئولان خانه های احسان در این قرارگاه، با تاکید بر اینکه ایجاد و ساخت محله های ایده آل را باید از محلات کم برخوردار آغاز کنیم، تصریح کرد: متاسفانه در سالهای اخیر در سایه کم توجهی و کاستی های گذشته، وضعیت این محلات به نقطه ای رسیده است که ساکنین و اهالی قدیمی نیز به دلیل مسائلی نظیر فقر، مشکلات فرهنگی و معضلات اجتماعی ترجیح می دهند که محل زندگی خود را جابجا کنند.

وی با تأکید بر اینکه باید تلاش کنیم با ساماندهی و بهبود وضعیت مناطق کم برخوردار، توجه و رغبت مردم را به این محلات بیشتر کنیم، از ستاد توانمندسازی اجتماع محور ۲۰۲۰ محله خواست تعریف دقیقی از ویژگی های محلات ایده‌آل احصاء کنند و برنامه‌ریزی‌های خود را با هدف تحقق این سرفصل‌ها تعریف کنند تا با کمک دولت، نهادهای حمایتی و خود مردم بتوان محلات کم برخوردار را به محلات ایده‌آل نزدیک کرد.

مخبر اقدامات جوانان حاضر در این قرارگاه را به بازکنندگان معبر میدان‌های مین در دوران دفاع مقدس تشبیه کرد و از آنها خواست با توان مضاعف در راستای الگوسازی و صف‌شکنی برای رسیدن به اهداف والای انقلاب بکوشند.

معاون اول رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب و دولت توجه ویژه‌ای به محرومین و طبقات کم‌برخوردار جامعه دارند، افزود: تحقق برنامه‌ها در راستای ارتقاء کیفیت یک محله می‌تواند فصل نوینی برای ساماندهی سایر محلات باشد و شاهد اتفاقات مثبت در بهبود و ساماندهی تمامی محلات کم برخوردار باشیم.

مخبر راه اندازی خانه‌های خلاق و دانش بنیان در محلات را پراهمیت توصیف کرد و اظهار داشت: دولت اقدامات لازم را برای اخذ مجوز و حمایت این خانه ها انجام خواهد داد.

وی با اشاره به نقش پراهمیت زنان در مقاطع مختلف همچون پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس، گفت: حضور و نقش آفرینی زنان می‌تواند عاملی شتاب‌دهنده در پیشبرد برنامه‌ها باشد و لازم است در زمینه تحول‌آفرینی در محلات نیز زمینه فعال شدن زنان را به‌عنوان یک اولویت مهیا کنیم.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر لزوم تامین امکانات مناسب ورزشی، مسکن و تحصیل جوانان در محلات کم برخوردار، خاطرنشان کرد: دولت آمادگی دارد به رفع مسائل و مشکلات پیش روی این بخش ها در محلات کم‌برخوردار کمک کند.

مخبر ضمن استقبال از پیشنهاد راه اندازی مرکز اشتغال در این حوزه گفت: همچنین لازم است در کنار مدارس در این نقاط، خوابگاه‌هایی را برای استقرار دانش آموزانی که شرایط مناسبی جهت اسکان ندارند تدارک ببینیم و برای توانمندسازی خانواده‌های این دانش آموزان نیز برنامه ریزی کنیم.

وی با یادآوری اینکه بسیاری از شخصیت‌ها و دانشمندان کشور از مناطق فقیرنشین کشور بوده اند، بر اهمیت استعدادیابی بویژه در میان دختران در این محلات تأکید و خاطرنشان کرد: استعدادهای درخشان و ظرفیت‌های نهفته‌ای در این محلات وجود دارد که باید برای شناسایی و شکوفایی آنها برنامه‌ریزی و تلاش کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *