آخرین خبرها
کودکان محله فرحزادی؛

قهرمانی کشوری کاراته‌کاها از محله‌ای کم‌برخوردار

از محله فرحزاد با همه قدمت و هویتش به‌عنوان محدوده کم‌برخوردار پایتخت نام برده می‌شود که در آن تعدادی از کودکان‌ کار هم سکونت دارند. اما این کودکان با همه کمبودهایشان در مسابقه‌ای کشوری باعث افتخار شدند.
اشتراک گذاری
09 فروردین 1402
نویسنده : فاطمه خانزاده
منبع : ریزخبر
کد مطلب : 6266
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی ریزخبر؛ سی‌امین دوره از مسابقات کاراته (شوتوکان) قهرمانی کشور چندی پیش به کار خود پایان داد. در این دوره از رقابت‌ها بیش از ۲ هزار ورزشکار از سراسر کشور حضور داشتند و با هم مسابقه دادند. از منطقه ۲ تهران هم ۸۰ کاراته‌کا دختر و پسر در مسابقات شرکت کردند که از این تعداد ۵۰ ورزشکار از محله فرحزاد بودند. این مسابقه‌ها در رده سنی نونهالان، کودکان و نوجوانان برپا شد و در این میان ورزشکاران محله فرحزاد با کسب ۱۴ مدال طلا، ۲۷ نقره و ۳۸ برنز در ۲ بخش کاتا و کومیتو قهرمان شدند.

«اکرم رجای» معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار منطقه ۲ می‌گوید: «ورزشکاران قهرمان محله فرحزاد زیر نظر «سمانه سهرابی» در سرای محله آموزش دیده و توانستند با همه کمبودها بیشترین مدال را از آن خود کنند. در حالی‌که چند نفر از این مدال‌آوران از کودکان کم‌برخوردار بودند، اما پیگیری‌ها و تلاش مربی نتیجه داد و آنها در کنار دیگر ورزشکاران هم‌سن‌وسالشان توانستند طعم قهرمانی را بچشند.»

در این رقابت‌ها ۳۰ دختر و ۲۰ پسر ورزشکار از محله فرحزاد و ۳۰ ورزشکار از سایر محله‌ها حضور داشتند و امتیاز بالای این کودکان باعث شد تا تهران مقام اول و قزوی/ مقام دوم کشور کسب کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *