آخرین خبرها
دکتر آقامحمدی در مراسم رونمایی از سامانه برپا؛

وجود۷۲۴ هزار بازمانده از تحصیل در مناطق محروم

مراسم رونمایی از طرح «سامانه برپا» ( برنامه پشتیبان آموزشی) باحضور یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش و دکتر آقا محمدی جانشین وزیر کشور و رئیس ستاد توانمندسازی و تحول اجتماعی محور ۲۰۲۰ محله برگزار شد.
اشتراک گذاری
09 بهمن 1401
نویسنده : محمد راستگردانی
منبع : ریزخبر
کد مطلب : 5841

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی ریزخبر؛ دکتر آقا محمدی جانشین وزیر کشور نیز در این جلسه گفت: ۲۰۲۰ محله در کشور داریم که کمتر برخوردار هستند و مشکلات متعددی دارند.

وی با بیان اینکه ۱۹ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در این ۲۰۲۰ محله زندگی می‌کنند، ادامه داد: ۱۴۱ جلسه برگزار شد که برای افراد زیر ۳۰ سال و بالای ۳۰ سال افراد این محلات اقدامی کنیم. برای افراد بالای ۳۰ باید اوضاع بهتر شود اما برای افراد زیر ۳۰ سال باید تحول صورت گیرد.

آقامحمدی با اشاره به اینکه در حال حاضر هر ثانیه هر فرد ۱۰ هزار تومان ارزش دارد، افزود:  باید به سمتی برویم که هر ثانیه‌ای ۶۰۰ هزار تومان شود یعنی خود فرد کارآفرین شود پس اگر کاری قرار است در این محلات صورت گیرد آموزش و تربیت است.

وی با به آمار بازماندگان از تحصیل در این محلات اشاره کرد و گفت: ۸۷۴ هزار نفر شناسایی شدند که بازمانده از تحصیل هستند یعنی از بین سنین ۶ تا ۱۷ سال هستند که مدرسه نرفتند؛ البته ۱۵۰ هزار نفر از این لیست کم شده است.

رئیس ستاد توانمندسازی و تحول اجتماعی محور ۲۰۲۰ محله افزود: عده‌ای از بچه‌هایی که در این محلات تحصیل می‌کنند، وضعشان خوب است اما امکانات‌شان با دیگران برابر نیست که کلاس‌های کنکور البرز را برای این دانش‌آموزان که در دوره متوسطه دوم هستند از هفته آینده ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: بچه‌هایی هم در یک یا دو درس مشکل دارند که قرار شد بانک زمان داشته باشیم تا کسی که درسی بلد است، پشتیبان کسی باشد که درس را بلد نیست. در این راستا تمام محلات شورای مدرسه دارند و بچه ها را آنالیز می‌کنند و برای شرکت در این آموزش‌ها تشویق می‌کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *