آخرین خبرها
دکتر آقامحمدی تشریح کرد؛

گزارشی از فعالیت های ستاد توانمندسازی محلات کمتر برخوردار

رییس ستاد توانمندسازی محلات کم برخوردار: متقاضیان تا آخر اسفند برای دریافت سند منازل خود در سامانه بازآفرینی شهری مهلت ثبت نام دارند.
اشتراک گذاری
09 اسفند 1401
نویسنده : محمد راستگردانی
منبع : ریزخبر
کد مطلب : 6100

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی ریزخبر؛ نمایشگاه دستاوردهای طرح توانمندسازی ۲۰۲۰ محله در نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب امروز دوشنبه هشتم اسفند ماه گشایش و ضمن سخنرانی معاون اول رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی، مسئولان مربوطه در نهادهای عمومی و انقلابی، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام، کمیته امداد، بهزیستی، جمعیت هلال احمر و سایر دستگاه ها ، اقدامات خود را در حوزه بازآفرینی شهری تشریح کردند.

دکتر علی آقامحمدی رییس ستاد توانمندسازی محلات کم برخوردار نیز با اعلام اینکه متقاضیان تا آخر اسفند برای دریافت سند منازل خود در سامانه بازآفرینی شهری مهلت ثبت نام دارند، ادامه داد: دانش آموزان مقطع دهم تا دوازدهم می‌توانند با مراجعه به مراکز اعلام شده در کلاس‌های آموزشی کنکور که با حضور ۳۰۰ استاد برجسته کشور برگزار شده است، شرکت کنند.

وی ایجاد سامانه شریف و برگزاری دوره های پنج ماهه آموزش کسب و کار را از دیگر اقدامات این ستاد برشمرد و گفت: با ایجاد سامانه ای در وزارت کار و شناسایی ۲۰۰ هزار فرصت شغلی با کمک وزارت صمت این آمادگی وجود دارد تا افراد فاقد شغل در محلات کم برخوردار و ثبت نام در سامانه نیازهای شغلی خود را فراهم کنند.

معاون اول رئیس جمهور پیش از این مراسم با همراهی وزرای جهاد کشاورزی و آموزش و پرورش و سایر مسئولان مربوطه از نمایشگاه دستاوردهای طرح توانمند سازی ۲۰۲۰ محله شامل غرفه‌های سلامت، بهداشت درمان، عمران و مسکن، سامانه‌های تخصصی اشتغال و کارآفرینی، خدمات آموزشی، دبیرخانه طرح توانمندسازی و تحول اجتماع محور ۲۰۲۰ محله، خدمات ورزشی، اجتماعی و فرهنگی بازدید کرد.

در ادامه این بازدید مخبر با گزارش مسئولان مربوطه در نهادهای عمومی و انقلابی، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام، کمیته امداد، بهزیستی، جمعیت هلال احمر و سایر دستگاه‌ها در جریان اقدامات انجام شده در این طرح قرار گرفت.

طرح پویش جهاد علمی با همکاری دبیرستان البرز، آموزش کسب و کار با همکاری دانشگاه شریف، سامانه‌های تخصصی اشتغال و توانمندسازی نیازمندان شغل در محلات کم برخوردار، سامانه های بازآفرینی شهری و سنددار کردن متقاضیان، ارائه خدمات آموزشی حضوری و آنلاین به کودکان و نوجوانان بویژه بازماندگان از تحصیل، بهسازی و نوسازی مدارس، خدمات رایگان درمانی در دوران بارداری به مادران و اساسنامه تعاونی‌های مسکن محلات کم‌برخوردار از جمله این طرح‌ها بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *