آخرین خبرها
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران:

۱۵۰ پایگاه مردمی اشتغال در استان تهران راه اندازی می شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران گفت: طبق تفاهم نامه همکاری این اداره کل با قرارگاه اجتماعی بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، ۱۵۰ پایگاه مردمی اشتغال راه اندازی می شود.
اشتراک گذاری
11 دی 1401
نویسنده : محمد راستگردانی
منبع : ریزخبر
کد مطلب : 5572
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی ریزخبر؛ حامد ویس کرمی در آیین امضای تفاهم نامه همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با قرارگاه اجتماعی بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام (ره)،اظهار داشت: به منظور حمایت و تسهیل در جستجوی شغل برای کارجویان در واحدهای اقتصادی و پرداخت تسهیلات بانکی به متقاضیان کسب و کارهای خرد و خانگی ساکن استان تهران با اولویت محلات کم‌تر برخوردار، از طریق پایگاه‌های مردمی اشتغال و با بهره گیری از ظرفیت گروه های مردمی و جهادی فعال در محلات هدف، تفاهم نامه همکاری مشترک بین اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان تهران و قرارگاه اجتماعی بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در استان تهران امضا شد.

وی افزود: به دنبال این تفاهم نامه تعداد ۱۵۰ پایگاه مردمی اشتغال در شهرستان های استان تهران به منظور ترویج و ارائه خدمات اشتغال و کارآفرینی برای ساکنان محلات هدف در طول دو سال راه اندازی می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با بیان اینکه اشتغال از مسائل اصلی کشور است، خاطرنشان کرد: جمعیت زیاد استان و حجم بالای مهاجران باعث شده است مساله اشتغال، کماکان دغدغه اصلی بسیاری از مردم استان باشد.

ویس کرمی با یادآوری اینکه توسعه یافتگی در همه مناطق تهران همگن و یکسان نیست، گفت: توسعه نیافتگی برخی محلات استان تهران موجب بروز آسیب های اجتماعی شده و استفاده از ظرفیت های مردمی برای حل مشکلات موجود، بیش از هر زمان دیگری ضرورت دارد.

وی ادامه داد: پایگاه های مردمی اشتغال توسط جوانان متعهد و انقلابی و در قالب گروههای جهادی و مردمی هدایت خواهند شد و بنابر ضرورت توجه به پیوست فرهنگی این طرح، پایگاههای مردمی اشتغال در مساجد محل ایجاد می شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران افزود: یکی از ظرفیت‌های بالقوه در محلات کمتر توسعه یافته، حضور و وجود جوانان انقلابی و جهادی است که همواره برای حل مشکلات پای کار مردم بوده و از انگیزه های معنوی برای رفع مشکلات همنوعان برخوردار هستند.

ویس کرمی با تاکید بر این که بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در تهران می تواند با معرفی گروه های مردمی و راهبری شغلی در محلات آسیب پذیر توسط این گروه ها و پشتیبانی و تامین امکانات این پایگاه ها به اجرای این طرح سرعت و اثربخشی بیشتر ببخشد، یادآور شد: همه باید با دید مسوولانه به این طرح نگاه کنیم و تلاش کنیم که مفاد این تفاهم نامه به نحو مطلوبی در سطح استان اجرا شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *